Skip Nav
Healthy Eating Tips
Do These 10 Things in Your Kitchen to Lose Weight
Before and After
A Before and After That Proves a Number on the Scale Means Nothing
Healthy Recipes
Try These Protein-Packed, Healthy Thai Shrimp Wraps From a Yogi's Kitchen

Get the bod: Janet Jackson and freshdining.com

Janet Jackson lost 60 pounds in record time - want to know how? Watch this news clip and see.

Welcome to fresh dining where a gourmet chef prepares low calorie, balanced meals that are delivered right to your door. Every night you'll receive 5 meals - breakfast, lunch, dinner, a snack, and even dessert.

Each meal consists of organic lean meats, fruits, veggies and whole grains, so you'll feel full and satisfied, and won't feel the need to cheat.

What's the price for this weight-loss plan? $40-60 a day. Do you think it's worth it? Let me know below.

Around The Web
Join The Conversation
XDeexDeeX XDeexDeeX 9 years
That stuff looks so good but I would NEVER spend my money on that,
cravinsugar cravinsugar 9 years
yes, places like ruby tuesdays, jason's deli, etc. Trust me, once you can't have something it springs up everyehere...lol I'm all in.
katie225 katie225 9 years
they still have salad bars??
cravinsugar cravinsugar 9 years
ou know, i would LOVE a friggin salad, but I am allergic to lettuce now. But, I have been playin around and found that broccoli is just as good as a substitute for lettuce. sounds weird, but you can add the same salad toppings and most salad bars have broccoli. now i am not left out. I'm all in.
cravinsugar cravinsugar 9 years
I spend $60 every time i go to the grocery store. fresh, organic, healthy = big bucks, infact, i am having to stop buying organic and will prolly feel ill from it a few days but i can't afford it anymore. I'm all in.
Beaner Beaner 9 years
talk about LAZY. making a salad is not tough people. I guess it is if you're too busy being pretty and famous all day.
scratch5 scratch5 9 years
Sounds great if you can afford. The food looked really tasty too.
honeysugar28 honeysugar28 9 years
You know Nutrisystem is not that much cheaper its about $300 per month and its all canned and boxed foods.
honeysugar28 honeysugar28 9 years
Yeah that's just for one person. That's what I spend on groceries for me and my husband per week. I guess its only for the rich stars that don't have to go out.
chatnoir chatnoir 9 years
60 dollars a week for fresh food? I don't think so. I eat clean and it cost more than eating processed. I don't eat meat either. I can do it for less than fresh dining, but I don't believe she did it that way alone. Eating clean works, but she lost huge amouts of weight very fast and that's not how eating clean works... she had help = Clenbuterol. Here's Michi's ladder for clean eating http://www.beachbody.com/jump.jsp?itemID=122&itemType=GATEWAY&code=DROPDOWN
JK-Boogie JK-Boogie 9 years
she lost it through pressure from her record company and lipo
ethiopian_princess ethiopian_princess 9 years
OR you could learn to cook and spend $60/week
snickerdoodle snickerdoodle 9 years
Sounds like something that would rock for people that are at home for the majority of the day and aren't looking for a long-term health routine. I mean, someone doesn't do this plan for their entire lives, right? I could never eat in for every meal.
DStirk DStirk 9 years
$15-20/meal. i wish it were, but its def not in my budget.
BBG Before and After Pregnancy: Kelsey MySweatLife
Janet Jackson Is Pregnant With Her First Child
Kitchen Weight-Loss Tips
Is Janet Jackson Pregnant?
Easy Ways to Lose Weight
Latino Celebrities' Real Names

POPSUGAR, the #1 independent media and technology company for women. Where more than 75 million women go for original, inspirational content that feeds their passions and interests.

From Our Partners
Latest Fitness
X