Skip Nav
Photo 3 of 11

3

Hummus

At more than $5 for a 10-ounce tub, hummus can be a costly purchase when you consider that garbanzo beans cost about $1 for a 15-ounce can. Hit up a market for deals on tahini, and blend till your heart's content.

Image Source: POPSUGAR Photography / Nicole Perry
X